پیوستن 63 نیروی امنیتی به طالبان در شمال شرق افغانستان

به گزارش مجله سیاران، درحالی که زمان آغاز رسمی مذاکرات بین الافغانی هنوز تعیین نیست اما طالبان اعلام کرده است که 63 نیروی امنیتی در ولایت بدخشان به این گروه پیوسته اند.

پیوستن 63 نیروی امنیتی به طالبان در شمال شرق افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان اعلام کرد که در شهرستان یاوان ولایت بدخشان 3 فرمانده نیروهای امنیتی دولت افغانستان به همراه 60 نفر از نیروهای خود به این گروه پیوسته اند.

از سوی دیگر، ثنالله روحانی سخنگوی پلیس بدخشان می گوید که عنایت یکی از فرماندهان سابق حزب اسلامی به همراه سه فرمانده دیگر و 20 نفر از نیروهای مسلح خویش پرچم طالبان را در منطقه ای به نام بند مزار برافراشته اند.

روحانی به آوا گفت که هنوز هم پرچم طالبان برفراز منطقه بند مزار برافراشته است و به دلیل مسائل مربوط به صلح و اینکه نیروهای امنیتی در حالت دفاع فعال قرار دارند واکنشی به این اقدام نشان داده نشده است.

حملات طالبان به نیروهای امنیتی در سراسر افغانستان باوجودی تشدید شده است که تیم های مذاکراتی دو طرف بیش از یک هفته است که مشغول بحث درباره دستورکار و چهارچوب مذاکرات صلح هستند.

دولت افغانستان و جامعه جهانی بارها از طالبان خواسته اند تا سطح خشونت ها را کاهش دهد اما این گروه تاکید دارد تا زمانی که اطمینان حاصل نکند بدون جنگ نیز به خواسته هایش می رسد حاضر به پذیرش آتش بس نخواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 646

به "پیوستن 63 نیروی امنیتی به طالبان در شمال شرق افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیوستن 63 نیروی امنیتی به طالبان در شمال شرق افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید