نقشه و اطلاعات کاداستر مناطق چهار گانه استان اردبیل تهیه می شود

به گزارش مجله سیاران، فرایند انجام طرح تهیه نقشه و اطلاعات کاداستر و تهیه اسناد تک برگی اراضی ملی واقع در مناطق چهارگانه تحت مدیریت استان با حضور نمایندگان ادارات کل ثبت اسناد و املاک استان و منابع طبیعی و آبخیزداری و نماینده دادستان اردبیل بررسی شد.

نقشه و اطلاعات کاداستر مناطق چهار گانه استان اردبیل تهیه می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل، معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان در این جلسه با اشاره به اینکه مناطق تحت مدیریت سازمان به دلیل ارزش بالای اکولوژیکی از اهمیت زیادی برخوردار بوده و نبود سند در این مناطق باعث بروز مشکلاتی در بحث برخورد با متخلفان زیست محیطی می شود خواستار تسریع در تهیه اطلاعات کاداستر مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست در استان اردبیل شد.

حسن قاسم پور گفت: خوشبختانه نمایندگان ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری و ثبت اسناد و املاک استان اعلام کردند تهیه نقشه های کاداستر اراضی ملی استان از اولویت های کاری این ادارت در سال جاری بوده و سعی می شود سند تک برگی برای اراضی ملی استان تا پایان سال صادر شود.

وی افزود: به محض تهیه نقشه ها و ثبت در سامانه کاداستر اداره کل ثبت استان، اطلاعات کاداستر مناطق تحت مدیریت به اداره کل حفاظت محیط زیست استان جهت بهره برداری ارسال خواهد شد.

شایان یاد آوری است هم اکنون حدود 140 هزار هکتار معادل 8/7 درصد از مساحت استان در قالب مناطق چهارگانه شامل مناطق حفاظت شده آق داغ، مغان و نئور و آثار طبیعی ملی سبلان و غار یخگان تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان قرار گرفته است و ثبت منطقه حفاظت شده جدید انزان مشگین شهر به مساحت 32000 هکتار در دستور کار شورایعالی حفاظت محیط زیست کشور قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 680

به "نقشه و اطلاعات کاداستر مناطق چهار گانه استان اردبیل تهیه می شود" امتیاز دهید

1 کاربر به "نقشه و اطلاعات کاداستر مناطق چهار گانه استان اردبیل تهیه می شود" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه و اطلاعات کاداستر مناطق چهار گانه استان اردبیل تهیه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید