نخستین واکنش ترامپ به تصویب استیضاحش در مجلس نمایندگان آمریکا

به گزارش مجله سیاران به نقل از سی ان ان، پس از رأی گیری در مجلس نمایندگان آمریکا بر سر استیضاح دونالد ترامپ، او که در میشیگان سخنرانی می کرد، به رأی استیضاح مجلس نمایندگان واکنش نشان داد.

نخستین واکنش ترامپ به تصویب استیضاحش در مجلس نمایندگان آمریکا

در همین ارتباط ترامپ خطاب به دموکرات ها گفت که آنها فرایند استیضاح را نازل نموده اند و بعد از این هر رئیس جمهوری به خاطر یک تماس تلفنی می تواند استیضاح گردد.

ترامپ علاوه بر این مدعی شد که اقدام دموکرات ها برای استیضاح، حرکتی برای ابطال آرای میلیون ها آمریکایی است.

در عین حال ترامپ از این موضوع که در جریان رأی گیری برای استیضاح هیچ جمهوریخواهی رأی مثبت نداده و همچنین دو دموکرات رأی منفی به این طرح داده اند، احساس شادمانی کرد.

گفتنی است که طرح استیضاح ترامپ با دو اتهام سوءاستفاده از قدرت و همچنین ممانعت از انجام تحقیقات مورد احتیاج کنگره از عصر روز گذشته در مجلس نمایندگان آمریکا شروع شد و در ابتدا اکثریت نمایندگان نخست به انجام فرایند استیضاح و سپس به کلیات طرح استیضاح در شب گذشته رأی مثبت دادند و پس از آن که مجلس نمایندگان وارد بحث از سوی موافقان و مخالفان طرح استیضاح شد، این طرح در نهایت در نیمه شب گذشته با اکثریت آرای نمایندگان به تصویب نهایی رسید.

پس از رأی مثبت اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا به استیضاح رئیس جمهور آمریکا، حال این طرح ضروری است که براساس قانون اساسی این کشور در مجلس سنا نیز مورد آنالیز قرار گیرد و برای تائید نهایی احتیاجمند دو سوم آرای سناتورهاست، اما با توجه به اکثریت جمهوری خواستار در سنای آمریکا، بسیاری تائید نهایی استیضاح ترامپ در سنای آمریکا را غیرمحتمل عنوان نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 31

به "نخستین واکنش ترامپ به تصویب استیضاحش در مجلس نمایندگان آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین واکنش ترامپ به تصویب استیضاحش در مجلس نمایندگان آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید