منبع یمنی: عربستان سعودی در حال ساخت پایگاه نظامی نزدیک باب المندب است

به گزارش مجله سیاران، یک منبع یمنی مطلع بیان کرد عربستان ده ها نیرو به زقر جزیره ای در سواحل یمن و اریتره و در نزدیکی باب المندب اعزام نموده و در حال ساخت مرکز فرماندهی و امثال آن در این جزیره است.

منبع یمنی: عربستان سعودی در حال ساخت پایگاه نظامی نزدیک باب المندب است

به گزارش گروه بین الملل مجله سیاران، یک منبع نظامی یمنی بیان کرد، عربستان سعودی ده ها نظامی به جزیره زقر در دریای سرخ، واقع در سواحل یمن و اریتره و در نزدیکی باب المندب اعزام و ساخت یک پایگاه نظامی را شروع نموده است.

این منبع که نخواست نامش فاش گردد به روزنامه عربی 21 گفت، زقر بزرگترین جزیره مجمع الجزایر حنیش در جنوب دریای سرخ است و ریاض حضور نظامی خود در این جزیره را تقویت نموده است.

وی تأکید کرد، بیش از پنجاه نظامی سعودی سعودی در حال حاضر در این جزیره راهبردی حضور دارند؛ جزیره ای که پیش تر نیروهای محلی که امارات آن را سازماندهی نموده بود، بر آن مسلط بودند.

منبع مذکور ادامه داد: نیروهای سعودی ساخت ساختمان هایی در داخل الجزیره از جمله مرکز فرماندهی را شروع نموده اند که نشان دهنده تمایل عربستان برای تبدیل جزیره به یک پایگاه نظامی در دریای سرخ است. نقش سعودی ها از حمایت از نیروهای گادر ساحلی به تقویت حضور نظامی در جزیره زقر رسیده است.

در ماه گذشته اخباری مبنی بر اینکه عربستان در کنار تجهیز نیروهای گارد ساحلی یمن به قایق های جنگی، نیروهایی هم به جزیره زقر اعزام نموده، منتشر شده بود.

در همین ارتباط، دیروز (شنبه) روزنامه لبنانی الاخبار بیان کرد، ائتلاف متجاوز به همکاری دولت مستعفی یمن کوشش می نماید حضرموت را به دو استان تقسیم کند و علاوه بر آن استانی که شامل تمام شهرهای مشرف بر تنگه باب المندب است، تشکیل دهد.

در ادامه این گزارش آمده، کوشش های جدیدی از ائتلاف متجاوز برای جدا کردن شهر المخا از استان تعز (در جنوب یمن) و شهر سیئون از استان حضرموت دیده می گردد. تلا ش هایی که در پشت پرده آن خواست ائتلاف برای اعلام استانی جدید به اسم باب المندب وجود دارد و سه سال است که مقدمات آن چیده می گردد.

همچنین به دنبال تجزیه استان حضرموت به دو استان هستند تا در راستای خدمت به پروژه های سعودی از حضرموت تا ورودی شحن در استان مرزی المهره باشد اما این کوشش ها همچنان با مخالفت های زیاد مردمی از حضرموت (جنوب شرق) تا تعز (جنوب غرب) روبه روست (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 18

به "منبع یمنی: عربستان سعودی در حال ساخت پایگاه نظامی نزدیک باب المندب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منبع یمنی: عربستان سعودی در حال ساخت پایگاه نظامی نزدیک باب المندب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید