مقررات سخت آلمان برای کنترل کرونا ، سفر، دید و بازدید و رستوران رفتن تعطیل!

به گزارش مجله سیاران، صدراعظم آلمان، و نخست وزیران ایالتی این کشور در جلسه مشترکی توافق کردند که مقررات وضع شده و محدودیت های زندگی اجتماعی ناشی از گسترش ویروس کرونا تا سرانجام تعطیلات عید پاک (19 آوریل) ادامه یابد.

مقررات سخت آلمان برای کنترل کرونا ، سفر، دید و بازدید و رستوران رفتن تعطیل!

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آلمان، بر اساس این توافق شهروندان این کشور اجازه مسافرت در روزهای عید پاک را ندارند و دید و بازدیدهای معمول با خویشاوندان و دوستان نیز تا خاتمه تعطیلات، مجاز نیست.

آنگلا مرکل پیش از این به نخست وزیر بایرن و سایر مقامات ایالتی این کشور هشدار داده بود که هیچ بحثی پیرامون تغییر مقررات جاری تا قبل از تاریخ یاد شده را نمی پذیرد.

صدراعظم آلمان پس از کنفرانس تلفنی با نخست وزیران ایالت ها گفت که مردم آلمان باید به طور کلی از سفرها و بازدیدهای خصوصی، از جمله ملاقات اقوام، خودداری نمایند.

مرکل تأکید کرد: بیماری واگیردار تعطیلات نمی شناسد. او به شهروندان کشورش گفت: قوی بمانید و مقررات را حفظ کنید.

در تمام ایالت های آلمان مقررات ویژه ای برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا وضع شده است. بر اساس این مقررات تجمع بیش از دو نفر به استثنای اعضای یک خانواده که در یک محل زندگی می نمایند، برای مدت دو هفته ممنوع اعلام شده است. رستوران ها و کافه ها تعطیل شده اند ولی تحویل غذا از سوی رستوران ها در خانه هنوز مجاز است. آرایشگاه ها نیز اجازه کار ندارند. در آلمان کسانی که از مقررات پیروی ننمایند با مجازات روبرو می شوند.

مرکل گفت، تصمیم های اتخاذ شده و مقررات محدودنماینده در تمام ایالت های آلمان اجرا می گردد. او از رعایت محدودیت ها توسط شهروندان آلمان در سطح کشور ابراز خرسندی کرد و گفت: محدودیت های تماسی بسیار خوب رعایت می گردد.

صدراعظم آلمان اعلام نمود که پس از عید پاک، دولت و نمایندگان ایالات بر اساس داده های موسسه تحقیقاتی روبرت کخ، شرایط را دوباره ارزیابی خواهند کرد.

مرکل بار دیگر کار فعالان در بخش خدمات و حوزه درمان و بهداشت را مورد تقدیر قرار داد. او گفت که مسائل کنونی مردم در رعایت مقررات منع تماس و ملاقات را درک می نماید ولی همزمان تأکید کرد که این امر موجب نجات جان انسان ها می گردد.

در بیانیه دولت و نخست وزیران ایالت های آلمان درباره تمدید محدودیت ها در این کشور آمده است: گسترش ویروس کرونا در آلمان هنوز هم بسیار زیاد است و بنابراین ما باید همه کوشش های خود را ادامه دهیم تا سرعت گسترش این بیماری عفونی کاهش یابد و سیستم بهداشتی ما کارآمد باشد.

در این بیانیه تاکید شده که در این راستا نقش معین نماینده را همچنان کاهش تماس های نزدیک بین افراد ایفا می نماید.

بر اساس گزارش آژانس مطبوعاتی آلمان، مرکل و نخست وزیر ایالت بایرن بر این امر تأکید کردند که نباید بحث دیگری در باره تغییر مقررات وضع شده در آلمان تا پیش از خاتمه عید پاک صورت گیرد.

در کنفرانس صدراعظم آلمان با مسئولان ایالت ها همچنین در باره موضوع اجباری نشدن پوشیدن ماسک های محافظ توافق و بر این امر تأکید شد که دیگر مقررات معین شده باید رعایت کامل گردد و در صورت احتیاج، ماسک مورد استفاده قرار گیرد اما مهم رعایت الزامات موجود است.

منبع: ایسنا

منبع: چمدان
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 306

به "مقررات سخت آلمان برای کنترل کرونا ، سفر، دید و بازدید و رستوران رفتن تعطیل!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات سخت آلمان برای کنترل کرونا ، سفر، دید و بازدید و رستوران رفتن تعطیل!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید