مشاور سابق ترامپ به تحمل 40 ماه حبس محکوم شد

به گزارش مجله سیاران، دادگاهی در آمریکا روز پنجشنبه مشاور سابق رئیس جمهور این کشور را در پرونده اتهاماتش بابت دروغ به کنگره و ممانعت از انجام تحقیقات قانونی درخصوص پرونده ارتباط روسیه با پیروزی ترامپ در انتخابات 2016، به تحمل 40 ماه حبس محکوم کرد.

مشاور سابق ترامپ به تحمل 40 ماه حبس محکوم شد

به گزارش گروه بین الملل مجله سیاران، راجر استون، مشاور سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به تحمل 40 ماه حبس محکوم شد.

راجر استون در اتهاماتی شامل دروغگویی به محققان در تحقیقات در خصوص دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا مجرم شناخته شد.

ایمی برمن جکسون، قاضی منطقه ای آمریکا گفت دروغگویی ها و اقدامات ستیزه جویانه ترامپ، تهدیدی علیه دموکراسی آمریکا به شمار می فرایند.

جکسون گفت: او، آنطور که برخی گلایه کرده اند بابت حمایت از رئیس جمهور تحت پیگرد قرار نگرفت، بلکه بابت پنهان کاری در حمایت از رئیس جمهور مورد تعقیب قضایی قرار گرفت.

این قاضی آمریکایی همچنین مدعی شد: درباره تحقیقات او تعقیب قضایی مربوط به او هیچ چیز غیرعادلانه، شرم آور یا مبهمی وجود ندارد.

پیش از این گزارش شده بود فشارهای ترامپ بر وزارت دادگستری آمریکا جهت تعدیل حکم راجر استون موجب شده چهار دادستانی که او را مجرم شناخته بودند، خود از پفراینده کنار بکشند.

ترامپ مدعی شده که اتهامات مطرح شده علیه راجر استون غیرمنصفانه بوده اند و خواستار بازنگری در اتهامات مطرح شده علیه او شده است.

دادستان آمریکا دو ماه پیش در جلسه محاکمه استون اعلام کرد که او به کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در جلسه شهادت سپتامبر 2017 دروغ گفته است. وی به نمایندگان آمریکایی گفته بود که هیچ ارتباطی با سایت ویکی لیکس یا حتی کارزار ترامپ درباره ویکی لیکس نداشته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 197

به "مشاور سابق ترامپ به تحمل 40 ماه حبس محکوم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور سابق ترامپ به تحمل 40 ماه حبس محکوم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید