مراکش: مکرون از مسلمانان عذرخواهی کند

به گزارش مجله سیاران، ایسنا نوشت: نخست وزیر سابق مراکش تاکید نمود، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در گفتگوی خود با شبکه الجزیره باید از مسلمانان عذرخواهی می کرد.

مراکش: مکرون از مسلمانان عذرخواهی کند

نخست وزیر سابق مراکش در تبادل نظریی با شبکه ماهواره ای الجزیره اظهار کرد: مکرون از سوء تفاهم صحبت کرد، این نکته مثبتی است اما کافی نیست، او در مصاحبه با شبکه الجزیره باید از مسلمانان عذرخواهی می کرد.

نخست وزیر سابق مراکش گفت: روز گذشته مکرون را به میانه روی و عذرخواهی دعوت کردم اما او این کار را نکرد، بنابراین ما راستا دیگری را در پیش می گیریم، او باید از مسلمانان هر چند کوچک عذرخواهی می کرد.

او اضافه کرد: کشورهای اروپایی و غربی باید یک قانون بین المللی در ممنوعیت اهانت به ادیان و پیامبران تصویب نمایند، مسلمانان اهانت به مقدسات خود را نپذیرفته و هرگز نخواهند پذیرفت.

مکرون روز شنبه در تبادل نظر با الجزیره اظهار کرد که احساسات مسلمانان نسبت به کاریکاتورهای توهین آمیز به پیامبر (ص) را درک می نماید.

رئیس جمهور فرانسه در ادامه گفت: کاریکاتورها یک طرح دولتی نیستند بلکه برگرفته از روزنامه ها و مطبوعات آزاد و مستقل و غیر وابسته به دولت هستند.

او که حمایت خود را از کاریکاتورهای توهین آمیز اعلام نموده بود، در این تبادل نظر به صورت صریح مخالفت خود با این نقاشی ها و یا اهانت به اسلام را اعلام نکرد.

طی چند روز گذشته تصاویر و طرح های کاریکاتوری اهانت آمیزی علیه پیامبر (ص) در رسانه های فرانسوی منتشر شده و یا بر روی بعضی ساختمان ها در این کشور نصب شده و به نمایش گذاشته شدند، حرکتی که موجب خشم مسلمانان سراسر دنیا شده است.

مکرون نیز 21 اکتبر جاری تاکید نمود که کشورش هرگز از این کاریکاتورها دست نخواهد کشید، اظهاراتی که موجب افزایش خشم در دنیا اسلام شده و به دنبال آن در بعضی کشورها کمپین های تحریم تولیدات و کالاهای فرانسوی کلید خوردند.

311312

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 721

به "مراکش: مکرون از مسلمانان عذرخواهی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکش: مکرون از مسلمانان عذرخواهی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید