مدیر کل امور بین الملل وزارت کار اطلاع داد: برنامه 5 ساله همکاری های ایران و عراق در کمیته مشترک دو کشور آنالیز شد

به گزارش مجله سیاران، مدیر کل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آنالیز برنامه 5 ساله همکاری های ایران و عراق در کمیته مشترک دو کشور اطلاع داد.

مدیر کل امور بین الملل وزارت کار اطلاع داد: برنامه 5 ساله همکاری های ایران و عراق در کمیته مشترک دو کشور آنالیز شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی حسین شهریور مدیر کل امور بین الملل گفت: نشست کمیته مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وزارت کار و امور اجتماعی عراق برگزار و در این نشست با اشاره به حجم بالای روابط تجاری و تردد اتباع دو کشور و در هم تنیدگی روابط دو ملت، بر ضرورت استفاده از ظرفیت های موجود دو وزارتخانه برای ارتقای سطح تعاملات و روابط دو کشور تاکید شد.

وی با بیان اینکه تعامل و همکاری با کشورهای همسایه در اولویت این وزارتخانه است اضافه کرد: همکاری در حوزه های روابط کار، بهزیستی و حمایت های اجتماعی، بیمه ها و نظام بازنشستگی و آموزش های فنی و حرفه ای موجب تعمیق و توسعه روابط دو کشور خواهد شد.

شهریور اظهار داشت: کمیته مشترک با تاکید بر اجرایی کردن بیانیه های مشترک سال های 1392 و 1394 و همکاری در سازمان بین المللی کار ، برنامه اقدام مشترک همکاری های پنج ساله بین دو کشور در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای، روابط کار، کارآفرینی و اشتغال و رفاه اجتماعی را آنالیز و با کلیات آن موافقت کرد.

وی اضافه کرد: مقرر شد در 20 روز آینده، نشست بعدی کمیته مشترک برای نهایی کردن سند برنامه برگزار و مقدمات امضای آن فراهم گردد.

رائد جبار باهض رئیس هیئت عراقی با اشاره به آموزش بیش از 100 نفر ازکارآموزان عراقی در مرکز تربیت مربی کرج و همچنین برگزاری جلسات تخصصی برای تعداد دیگری از کارشناسان عراقی در سازمان بهزیستی، از جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.

رئیس هیئت عراقی تاکید نمود: با توجه به توانمندی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف، از همکاری های مشترک و دوجانبه و همچنین انتقال تجارب و دانش در تمامی این حوزه ها استقبال می کنیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 849

به "مدیر کل امور بین الملل وزارت کار اطلاع داد: برنامه 5 ساله همکاری های ایران و عراق در کمیته مشترک دو کشور آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر کل امور بین الملل وزارت کار اطلاع داد: برنامه 5 ساله همکاری های ایران و عراق در کمیته مشترک دو کشور آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید