لحن بایدن درباره اتهامات جنسی فرماندار نیویورک تغییر کرد خبرنگاران

به گزارش مجله سیاران، بایدن با تغییر لحن درقبال اتهامات جنسی فرماندار نیویورک گفت، اگر اتهامات علیه او اثبات شوند باید استعفا دهد و شاید مورد محاکمه نیز قرار گیرد.

لحن بایدن درباره اتهامات جنسی فرماندار نیویورک تغییر کرد خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا لحن خود را در قبال اتهامات جنسی علیه اندرو کومو فرماندار نیویورک تغییر داد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، بایدن در مصاحبه ای تلویزیونی گفت اگر اتهاماتی که علیه کومو مطرح شده اند اثبات شوند، او باید استعفا دهد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت اگر این اتهامات مورد تأیید قرار گیرند، به احتمال زیاد فرماندار نیویورک مورد محاکمه نیز قرار خواهد گرفت.

این اظهارنظر بایدن پس از آن صورت می گیرد که فشار بر روی فرماندار دموکرات نیویورک طی روز های اخیر به شدت افزایش یافته است.

از ماه گذشته میلادی تعداد زنانی که کومو را به آزار جنسی متهم نموده اند به هفت نفر رسیده است و تحقیقاتی درباره صحت ادعای آن ها شروع شده است.

بایدن روز یکشنبه در اظهارنظری خنثی درباره اتهامات کومو گفته بود: فکر می کنم تحقیقات در حال اجرا باشد و باید ببینیم چه نتایجی به همراه خواهند داشت.

تغییر لحن بایدن پس از آن صورت می گیرد که شماری زیادی از مقامات ارشد حزب دموکرات از جمله چاک شومر رهبر اکثریت سنای آمریکا استعفای فرماندار نیویورک را خواهان شدند.

علاوه بر این، حدود 50 قانون گذار دموکرات از جمله نمایندگان نیویورک در کنگره آمریکا از وی خواسته اند به دلیل رسوایی جنسی از سمت خود کناره گیری کند.

در حال حاضر لتیشیا جیمز دادستان کل ایالت نیویورک دو تحقیق را درباره کومو شروع نموده است که یکی مربوط به اتهامات جنسی و دیگر مخفی کاری آمار مرگ ومیر کرونا در موج اول همه گیری ویروس کرونا است.

کومو روز یکشنبه با رد تقاضا برای استعفایش گفته است: من به خاطر این اتهامات استعفا نمی دهم. استعفا به این دلیل در واقع اقدامی ضد دموکراسی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 962

به "لحن بایدن درباره اتهامات جنسی فرماندار نیویورک تغییر کرد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لحن بایدن درباره اتهامات جنسی فرماندار نیویورک تغییر کرد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید