عراق، پیش بینی درباره سرنوشت الزرفی، افزایش مخالفت ها با مامور تشکیل دولت جدید

به گزارش مجله سیاران، یک عضو ائتلاف پارلمانی صادقون پیش بینی کرد که گروه های اقلیت اهل سنت و کُردی همگام با گروه های اکثریت(شیعه) با عدنان الزرفی مامور تشکیل دولت جدید عراق مخالفت نمایند.

عراق، پیش بینی درباره سرنوشت الزرفی، افزایش مخالفت ها با مامور تشکیل دولت جدید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد البلداوی امروز چهارشنبه گفت پیش بینی می گردد که فراکسیونهای اهل سنت و کردی در کنار گروههای شیعی مخالف مامور شدن عدنان الزرفی برای تشکیل دولت قرار گیرند. وی اضافه نمود فراکسیونهای مجلسی یک شخصیت دانشگاهی را به یک شخصیت قاضی برای تصدی نخست وزیری ترجیح می دهند.

البلداوی که با پایگاه خبری المعلومه مصاحبه می کرد، خاطر نشان کرد فراکسیونهای شیعی(اکثریت) در مجلس همچنان با الزرفی مخالف هستند و انتظار می رود فراکسیونهای اهل سنت و کردی هم در کنار صف شیعیان قرار گیرند، زیرا فراکسیونهای شیعی در مخالفت با محمد توفیق علاوی در کنار اهل سنت و کردها قرار گرفته بودند.

وی ادامه داد فراکسیونهای سیاسی در راستا نامزد کردن یکی از استادان دانشگاهها و نیز نامزدی از دستگاه قضایی برای انتخاب یکی از قضات به منظور تصدی نخست وزیری آینده حرکت می نمایند.

این در حالی است که باسم الخشان از نمایندگان مجلس عراق گفته بود عدنان الزرفی مامور تشکیل دولت جدید قادر به برگزاری انتخابات زودهنگام نیست، حتی اگر متعهد به برگزاری آن باشد. به گفته الخشان، الزرفی در مجلس عراق رای اعتماد کسب نخواهد نمود.

از سوی دیگر غیاث سورجی از رهبران اتحادیه میهنی کردستان عراق گفت گامهای برهم صالح رئیس جمهور بیانگر نظر و دیدگاه حزب ما نیست(برهم صالح یکی از رهبران اتحادیه میهنی به شمار می رود) . اشاره وی به اختلافات برهم صالح با فراکسیونهای اکثریت پس از مامور کردن عدنان الزرفی بدون جلب رضایت آنها است.

سورجی با بیان اینکه، رئیس جمهور، رئیس جمهور همه عراقیهاست ،همچنین توضیح داد روابط کردها و شیعیان تاریخی بوده و همینطور باقی خواهد ماند.

عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق اضافه نمود اتحادیه میهنی همچنان بر موضع خود مبنی بر حمایت الزرفی پافشاری می نماید و با دیگر طرفهای کردی برای نخست وزیر کردن الزرفی کوشش خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 304

به "عراق، پیش بینی درباره سرنوشت الزرفی، افزایش مخالفت ها با مامور تشکیل دولت جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، پیش بینی درباره سرنوشت الزرفی، افزایش مخالفت ها با مامور تشکیل دولت جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید