سه شرط کالدرون برای ادامه همکاری با پرسپولیس

به گزارش مجله سیاران، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس که روز هفتم دی ماه تهران را ترک خواهد نمود، می گوید برای بازگشت شروطی دارد که مدیران باشگاه باید آنها را اجرایی نمایند.

سه شرط کالدرون برای ادامه همکاری با پرسپولیس

به گزارش خبرنگاران، گابریل کالدرون درباره حضورش در تیم فوتبال پرسپولیس و مسائلی که در ابتدای کارش وجود داشت، اظهار کرد: وقتی مربی جدید می آید کار سخت می گردد. شما در نظر بگیرید پرسپولیس مربی ای داشت که چهار سال در پرسپولیس کار کرد و عملکرد موفقی داشت. با این حال من این چالش را پذیرفتم و به پرسپولیس آمدم. امکان ندارد تیمی سه بار قهرمان بگردد با این حال بسیار سخت تر است که همان تیم برای بار چهارم به قهرمانی برسد.

او در ادامه درباره تغییراتی که در فرایند ترکیب تیمش ایجاد می نماید، گفت: تغییرات باید انجام می شد؛ چراکه من فلسفه کاری خودم را دارم. احتیاج داشتم بازیکنان را بشناسم. شما ببینید در تیم بایرن مونیخ زمانی که گواردیولا سرمربی اش بود این تیم با 100 ترکیب مختلف بازی کرد چون مربی اش اعتقاد به این روش داشت. مربی قبلی پرسپولیس اعتقاد داشت این تیم همواره باید با یک ترکیب خاص بازی کند اما من با این روش بازی نمی کنم و سعی می کنم به همه بازیکنان فرصت بازی بدهم. در بازی برابر شهرداری ماهشهر پنج بازیکن فیکس نیمکت نشین بودند چون می خواستم به آنها استراحت بدهم. فلسفه کاری من این گونه است. مهدی ترابی فصل گذشته تنها دو گل به ثمر رساند اما سال جاری ما کاری کردیم که هفت گل به ثمر رسانده است. خیلی از بازیکنان همچون محسن ربیع خواه و همین طور رادوشوویچ پیشرفت نموده اند. در این سیستم بازیکنی چون محمد انصاری به یک بازیکن ملی پوش تبدیل شده است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در بخش دیگری از صحبت هایش در پاسخ به این سوال که آیا در زمانی که تیم نتیجه نمی گرفت، باشگاه به او اولتیماتوم داده بود، گفت: من مربی باتجربه ای هستم و خیلی از مسائل را می دانم. وقتی باشگاه می گوید از یک مربی حمایت می نماید آن مربی باید آماده اخراج باشد. (با خنده) البته من هیچ وقت استرس این موضوع را نداشتم چون راه پیروزی را بلد هستم. من مربی ای هستم که در دو فینال جام جهانی بوده ام و کار تیمی، تواضع و نظم راه پیشرفت من است.

او در ادامه درباره مسائلی که برای او و بیرانوند ایجاد شده است هم گفت: بیرانوند برای من شماره یک است. من او را مثل فرزند خودم می دانم. بیرانوند بهترین دروازه بان آسیاست. اما او پس از این که برای دریافت جایزه به هنگ کنگ رفت در یک بازی حضور نداشت و من به رادوشوویچ بازی دادم با این حال من سعی می کنم به بیرانوند یاری کنم. شما خواهید دید از آغاز نیم فصل دوم او چقدر پیشرفت خواهد نمود؛ چراکه یک دروازه بان حرفه ای است.

کالدرون در ادامه درباره شرایط امید عالیشاه هم گفت: بازی نکردن او یک تصمیم فوتبالی است. من درباره درگیری های به وجود آمده فکر نمی کنم چون این مسائل تمام شده است. اما عالیشاه دوست دارد در پست هافبک چپ بازی کند که در این پست من اولویت را به ترابی و بعد از او امیری و بعد از او هم به بشار رسن می دهد. بنابراین برای عالیشاه در پست هافبک چپ جایی ندارم.

او در ادامه به مسائل اقتصادی باشگاه پرسپولیس اشاره نمود و مطرح نمود: باشگاه به وعده های خود درباره من عمل ننموده است. من هم شرایط استراماچونی را دارم اما به خاطر ارزش های خودم ماندم و کار می کنم. مربی تیم ملی ایران به خاطر پول سه روز قبل از بازی حساس برابر عراق به ایران می آید اما من نمی خواهم به خاطر پول با آینده فوتبال ایران بازی کنم و آدمی نیستم که یک روز قبل از بازی تیمم را رها کنم. با این حال تا 27 دسامبر (آدینه 6دی) به باشگاه پرسپولیس فرصت می دهم تا مسائل اقتصادی را حل نماید.

او توضیح داد: پرسپولیس نسبت به من بد قولی کرد. زمانی که ما در استانبول توافق کردیم به مدیران باشگاه گفتم به آرژانتین می روم و به تهران می آیم اما وقتی به تهران رسیدم، 100هزار دلار از قرارداد کم کردند. من از این کار مدیران پرسپولیس خوشم نیامد. بعد آنها به من گفتند با پرداخت پاداش این 100هزار دلار را جبران می کنیم. با این که فقط به اندازه 40درصد قرارداد قبلی ام با پرسپولیس قرارداد بستم اما این چالش را پذیرفتم. قول پاداشی که در ابتدا داده شد، مکتوب نشد و امروز آن را پرداخت نمی نمایند. من این کار را دوست ندارم.

کالدرون تاکید نمود: پذیرفتم و کار را آغاز کردم و حتی از جیب خودم وسایل تمرین خریدم و بعد از چند ماه پولم را دادند. الان هم باید خودم بلیت سفر به کشورم را بخرم چون باشگاه به آژانس هواپیمایی بدهکار است. بهتر است بدانید مسائل زیادی داریم چون مربی دروازه بان های ما 6ماه است در کاظمی می خوابد. شرایط کار آن قدر سخت بود که حتی خودم برف زمین را پاک می کردم و زمین را خط کشی کردم تا تمرین کنیم.

او در ادامه با بیان این که در پرسپولیس باید یک سازماندهی حرفه ای وجود داشته باشد، گفت: برای ادامه همکاری با پرسپولیس شرایطی دارم. من یک مربی حرفه ای هستم که خانواده ام را رها نموده و به اینجا آمده ام. من شنبه از ایران می روم و قبل از برگشت به ایران باشگاه طلب های گذشته بازیکنان را پرداخت کند و دو یا سه بازیکن هم جذب کند. در نهایت هم تکلیف اردوی قطر تعیین گردد. چند ماه است از اردوی قطر صحبت می کنم اما دائم می گویند: ان شاءالله فردا! باشگاه باید روش کارش را عوض کند. من دوست دارم برگردم و کاری را که آغاز کردم، به سرانجام برسانم اما اگر شرایطم را اجرا ننمایند، برنمی گردم. 6 ماه در ایران بودم و هیچ کجا مثل این 6 ماه را تجربه ننموده ام. باشگاه باید سازماندهی درستی انجام بدهد.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به مفاد قرادادش می تواند قراداد را یکطرفه فسخ کند، گفت: بخشی از قسط اول قرارداد باقی مانده است و قسط دوم هم باید پرداخت گردد اما بعد از 27دسامبر (6دی) درباره این موضوع صحبت می کنیم. من وظیفه اخلاقی ام را انجام دادم و الان فقط به فینال آدینه فکر می کنم. باید ببینم چه اتفاقی رخ می دهد. دوست دارم کارم را تمام کنم. ما کار سختی داریم.

او در پاسخ به این سوال که آیا روز شنبه (7دی) ایران را ترک می نماید، گفت: بله، می روم و فعلا بلیت رفت را تهیه نموده ام چون باشگاه پول نداشت برای من و دستیارانم بلیت بخرد، خودم پول آن را دادم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 49

به "سه شرط کالدرون برای ادامه همکاری با پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه شرط کالدرون برای ادامه همکاری با پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید