زالی: سهمگین ترین امواج کرونا را در 10 روز اخیر شاهد بودیم

به گزارش مجله سیاران، علیرضا زالی روز دوشنبه در ملاقات با سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت، که به مناسبت هفته سلامت انجام شد، با بیان اینکه در تهران سخت کوشانه و بسیار مجدانه خیز چهارم را به معنای واقعی تجربه می کنیم، اظهار کرد: همکاران ما به صورت شبانه روز و رشادت آمیز و مجاهدتی ستودنی در حال کوشش برای مقابله با این بیماری هستند، شاید سهمگین ترین و توفنده ترین امواج ناشی از بیماری، از ابتدا تا به امروز را در تهران در طول 10 روز اخیر تجربه کردیم.

زالی: سهمگین ترین امواج کرونا را در 10 روز اخیر شاهد بودیم

به گزارش ایرنا، فرمانده ستاد عملیات مقابله با بیماری کرونا در تهران اضافه کرد: حجم بالای مراجعان سرپایی، بدحال بودن بیماران، تغییر در الگوی مراجعان بیماری، بالا رفتن سطح مراجعه بستری، وخامت حال بیماران، اشباع سریع تختها، افزایش تختهای مراقب ویژه و تغییر در افزایش تعداد مرگ و میر شهروندان تهرانی از آثاری است که در روزهای اخیر به شدت تن بر آتش زده و شاهد صحنه های تلخ و سهمگین هستیم.

وی اعلام کرد: پیش بینی می گردد این شرایط در تهران حداقل 10 تا 14 روز آینده تغییر شگرفی نداشته باشد و کماکان این شرایط مشقت بار و طاقت فرسا را که به کادر بهداشت و درمان در حال تحمیل است، ببینیم.

این مقام مسئول ضمن قدردانی از فرمانده انتظامی تهران عظیم برای همکاری با ستاد مقابله با کرونا در تهران، اعلام کرد: حسن تدبیر، مدیریت مدبرانه و نگاه عالمانه و مبتنی بر مسئولیت پذیری اجتماعی در تهران عظیم را توسط فرماندهی انتظامی تهران عظیم شاهد بودیم و هستیم.

زالی ادامه داد: در مواردی همچون تامین امنیت مکفی برای ارائه خدمات، ایجاد انتظام در فرآیندهای درون شهری، ایجاد ساماندهی به فعالیتهای مالی کلان شهر تهران، شاهد حضور پررنگ و عظیم نیروی انتظامی بودیم. با توجه به اینکه بین رعایت شیوه نامه های بهداشتی و میزان ابتلا به کرونا و مرگ و میر ناشی از آن وجود دارد، برخورد به شکل منطقی و ایجاد فرآیند گشتهای تلفیقی با یاری عزیزان در حوزه اصناف می تواند یاری کننده برای کاهش بار سخت این بیماری باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان کرد: در کنار مدافعان ارزنده سلامت، فرزندان برومند و غیور نیروی انتظامی از گروه های پرخطری هستند که ضمن ارائه خدمات، به انتظام بخشی شهر می پردازند و خود در معرض خطر هستند و حجم بالای از ابتلای عزیزان در نیروی انتظامی تهران عظیم حاکی از آن است که دوستان با پذیرفتن ریسک خطرات، کاستی نداشته و به خدمت گذاری خود ادامه دادند.

رئیس پلیس پایتخت نیز در این ملاقات گفت: یکی از ماموریت های اولویت دار نیروی انتظامی تا انتها یافتن این ویروس منحوس، همراهی و یاری به مدافعان سلامت است.

سردار حسین رحیمی با بیان اینکه در شرایط بسیار سخت و با محدودیتهای فراوان، با گذشت 14 ماه از شیوع این پاندمی، ایران اسلامی به برکت زحمتکشان عرصه سلامت سربلند بیرون آمده است، بیان داشت: کادر درمان ما به خوبی این مقطع حساس و بحرانی را پشت سر گذاشته اند و همچنانکه در 8 سال جنگ تحمیلی رزمندگان اسلام مجاهدانه از حدود و ثغور و امنیت مردم دفاع کردند و امروز کادر درمان، پزشکان و پرستاران ثابت کردند از همان جنس رزمندگان دفاع مقدس هستند.

رئیس پلیس تهران عظیم با اشاره به اینکه در پی شیوع ویروس کرونا جلوه های بی نظیر و بی بدیلی از انسانیت و شرافت کادر درمانی به منصه ظهور رسید، اضافه کرد: هجمه بیماری در موج چهارم بسیار سخت و سهمگین است، پزشک و پرستارانی بودند که چندین ماه به منزل خود نرفتتد و اینها جلوه زیبای ایثارگری است که کادر درمان ما این جلوه ها را به خوبی به تصویر کشیدند.

این مقام انتظامی با آرزوی بر طرف شدن این ویروس منحوس و ناشناخته، توضیح داد: نقش و صندلی سلامت بعد از شیوع بیماری کرونا بیشتر برای ما پملاقات شد و با خدشه دار شدن سلامت، قدر این نعمت را فهمیدیم و تازه متوجه شدیم که سلامت چه نقش مهم و حساسی در اقتصاد و تعاملات اجتماعی دارد.

وی با تاکید بر اینکه کادر درمانی در این امتحان سخت سر بلند بیرون آمدند، ادامه داد: ایجاد همدلی، اخوت و هماهنگی بین بخش سلامت و سایر اقشار از جمله مدافعان امنیت در این ایام ایجاد شد و ثابت کردیم که در صحنه های سخت کنار یکدیگر هستیم.

رحیمی با بیان اینکه به عنوان خادمان امنیت ممنون رشادتهای مدافعان سلامت هستیم، گفت: یکی از ماموریتهای اولویت دار نیروی انتظامی تا انتها یافتن این ویروس منحوس، همراهی و یاری به مدافعان سلامت است.

فرمانده انتظامی تهران عظیم متذکر شد: کوشش کردیم به شیوه مدارا مدارانه نظارت بر رعایت پروتکلها توسط صنوف را رسیدگی کنیم اما ده ها واحد صنفی که چندین بار به آنها تذکر داده شده پلمب شد همچنین با جدیت محدودیت های شبانه اجرا می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1056

به "زالی: سهمگین ترین امواج کرونا را در 10 روز اخیر شاهد بودیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: سهمگین ترین امواج کرونا را در 10 روز اخیر شاهد بودیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید