رییس مجلس نمایندگان آمریکا: در صورت اختلاف نظر در نتیجه انتخابات، مجلس نمایندگان آماده تصمیم گیری است

به گزارش مجله سیاران، ترامپ طی هفته های گذشته جزئیات این سناریوی خود را به صورت خصوصی گفته و قصد دارد در شبی که انتخابات برگزار می شود به صحنه بیاید و پیروزی خود را اعلام کند.

رییس مجلس نمایندگان آمریکا: در صورت اختلاف نظر در نتیجه انتخابات، مجلس نمایندگان آماده تصمیم گیری است

رئیس دموکرات مجلس کنندگان آمریکا گفت این مجلس آماده مقابله با اقدامات رئیس جمهور است و در صورت اختلاف نظر در نتیجه انتخابات، طبق قانون اقدام خواهد کرد.

پلوسی: در صورت اختلاف نظر در نتیجه انتخابات، مجلس کنندگان آماده تصمیم گیری است

به گزارش فارس، نانسی پلوسی رئیس مجلس کنندگان آمریکا به رادیو ملی آمریکا گفت در صورت اختلاف نظر در نتیجه انتخابات این کشور، کنگره آماده تصمیم گیری است.

پلوسی گفت: ما می دانیم قانون چیست و متوجه نقش برجسته کنگره و بخصوص مجلس کنندگان وقتی مسئله شمارش آراست، هستیم.

به گزارش وبگاه خبری هیل، طبق قوانین آمریکا، در صورتی که برنده انتخابات معین نشود، برعهده مجلس کنندگان است که رئیس جمهور بعدی آمریکا را معین کند.

رئیس دموکرات مجلس در همین خصوص اضافه کرد: ما آماده هستیم. آمادگی داریم. ما خیلی وقت است که آماده ایم به خاطر این که شاهد بی مسئولیتی رئیس جمهور بوده ایم، بی احترامی او به قانون اساسی، به دموکراسی ما و به صحت انتخابات ما. بنابراین ما برای (مقابله با اقدامات) او آماده هستیم.

یک پایگاه خبری پیشتر فاش کرد که ترامپ به چند نفر از معتمدین خود اعلام کرده که قصد دارد سه شنبه شب و پیش از پایان شمارش رسمی آرا، پیروزی خود را در انتخابات اعلام کند.

به گزارش پایگاه خبری آکسیوس، ترامپ اعلام کرده حتی اگر نتیجه رای های کالج الکترال در ایالت های کلیدی نظیر پنسیلوانیا نیز معین نشده باشد وی قصد دارد که اعلام پیروزی کند.

این پایگاه خبری اعلام کرده که ترامپ طی هفته های گذشته جزئیات این سناریوی خود را به صورت خصوصی گفته و قصد دارد در شبی که انتخابات برگزار می شود به صحنه بیاید و پیروزی خود را اعلام کند.

متحدان ترامپ گفته اند برای اینکه این اتفاق بیفتد، وی دست کم نیاز دارد در ایالت های اوهایو، فلوریدا، کارولینای شمالی، تگزاس، آیوا، آریزونا و جورجیا پیروز شده یا آنکه پیشتاز باشد.

امروز سه شنبه سوم نوامبر پایان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بعد از جنجال های بسیار و در بحبوحه برخی ابهامات به جا مانده برگزار خواهد شد و آمریکایی هایی که تا به امروز در رای گیری زودهنگام مشارکت نکرده اند، پای صندوق های رای می فرایند تا رئیس جمهور چهار سال آینده خود را انتخاب کنند.

به گزارش روزنامه انگلیس تلگراف، گرچه زمان باز و بسته شدن پایگاه های رای گیری از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است، اغلب آن ها ساعت 6 صبح به وقت شرقی (14 و سی به وقت تهران) باز و در دیرترین زمان تا 9 شب به وقت شرقی (5 و سی دقیقه بامداد چهارشنبه به وقت تهران) بسته خواهد شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 711

به "رییس مجلس نمایندگان آمریکا: در صورت اختلاف نظر در نتیجه انتخابات، مجلس نمایندگان آماده تصمیم گیری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس مجلس نمایندگان آمریکا: در صورت اختلاف نظر در نتیجه انتخابات، مجلس نمایندگان آماده تصمیم گیری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید