رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از جو بایدن حمایت کرد

به گزارش مجله سیاران، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از نامزد بالقوه حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا حمایت کرد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از جو بایدن حمایت کرد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا امروز دوشنبه از جو بایدن، نامزد بالقوه حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر 2020 در این انتخابات حمایت کرد.

روزنامه واشنگتن پست گزارش داده نانسی پلوسی با انتشار ویدئویی به حمایت از جو بایدن پرداخته است.

پلوسی یکی از مخالفان سرسخت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا است و چند ماه پیش، مجلس رهبری طرح استیضاح رئیس جمهور آمریکا را به عهده گرفت. مجلس سنا این طرح را رد کرد.

تا کنون نظرسنجی های مختلفی درباره احتمال پیروزی بایدن و ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر اجرا شده اند که هر یک بر پیشتازی یکی از این دو نفر تأکید دارد.

با این حال اخیراً رسانه های آمریکایی به استناد اظهارنامه های مربوط به درآمدزایی های انتخاباتی گزارش داده اند میزان درآمدزایی رئیس جمهور آمریکا از رقیب انتخاباتی اش بسیار بالاتر است. گزارش شد ستاد انتخاباتی جو بایدن او احتمالاً از امروز تا ماه نوامبر روزانه 1 میلیون درآمدزایی خواهد نمود.

با این حال، روزنامه نیویورک تایمز نوشته این رقم حتی توان رقابت با منابع اقتصادی فعلی ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ و حزب جمهوری خواه در ماه آوریل را هم ندارد، چه برسد به اینکه بخواهد با درآمدهای جمع آوری شده توسط او در روز انتخابات رقابت کند.

آمارهای مربوط به میزان درآمدزایی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که بامداد سه شنبه منتشر شد اختلاف عمیق میان درآمدهای حزب دموکرات با حزب جمهوری خواه را در آستانه شروع کارزار انتخابات عمومی نوامبر نشان می دهد.

مطابق این آمارها جو بایدن به عنوان نامزد بالقوه حزب دموکرات نزدیک به 187 میلیون دلار از کمیته ملی حزب جمهوری خواه و دونالد ترامپ عقب هستند. ترامپ این درآمدها را ظرف سه سال گذشته جمع آوری نموده است.

خبرگزاری رویترز بر اساس اظهارنامه تحویل شده به کمیته انتخابات فدرال نوشته ترامپ تنها در ماه مارس 13.6 میلیون دلار برای کارزار انتخاباتی اش جمع آوری نموده است. او در ماه فوریه هم 14.2 میلیون دلار درآمدزایی نموده بود.

تحلیلگران می گویند این مزیت اقتصادی در آستانه شروع رقابت های انتخاباتی باعث تحمیل نوعی فشار اقتصادی و سیاسی روی ستاد انتخاباتی جو بایدن خواهد شد و او اکنون باید از حامیان اقتصادی کوچکش در فضای مجازی، مقادیر هنگفت میلیون دلاری جذب کند- و همه این کارها را باید زمانی انجام دهد که به دلیل شیوع بیماری کووید-19 در منزلش در ایالت دلاور پناه گرفته است.

روزنامه نیویورک تایمز نوشته بایدن برای جذب منابع اقتصادی لازم جهت رقابت در ایالت های کلیدی باید اقدامات مختلفی اعم از اتخاذ بعضی تصمیم های سیاسی، تدوین برنامه های خود برای ریاست جمهوری و انتخاب زوج انتخاباتی اش انجام دهد.

اما تحلیلگران مسائل راهبردی گفته اند دست کم یک مسئله به نفع او است: بایدن اکنون خیالش از نامزدی حزب دموکرات راحت است و از اوایل سال 2020 فعالیت های خود برای ایجاد وحدت در میان حزب دموکرات را شروع نموده است.

جیم مارگولیس تحلیلگر مسائل سیاسی می گوید: رجحان آشکار ترامپ مزایای عمده ای است که به دلیل مستقر بودنش در سمت ریاست جمهوری نصیب او می گردد و او از این مزیت برای اعمال فشار روی تمامی حامیان اقتصادی ممکن و انجام کوشش های گسترده برای درآمدزایی استفاده نموده است.

وی اضافه نمود: بنابراین، بله، [بین ترامپ و بایدن] از لحاظ درآمدزایی تفاوت وجود خواهد داشت اما فکر می کنم بایدن هم از منابع اقتصادی کافی برای پیش بردن یک کارزار خوب برخوردار خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 391

به "رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از جو بایدن حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از جو بایدن حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید