ذوالنور: آنقدر با ظریف محکم برخورد کردیم که نگران بودیم سکته کند!

به گزارش مجله سیاران، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که وزیر امور خارجه با حضور در جلسه این کمیسیون برای شرح درباره فایل صوتی منتشره وی از ساحت ملت عذرخواهی نموده است.

ذوالنور: آنقدر با ظریف محکم برخورد کردیم که نگران بودیم سکته کند!

به گزارش ایسنا، مجتبی ذوالنور در جلسه علنی صبح امروز سه شنبه و در تذکری مستند به ماده 75 آئین نامه داخلی مجلس در واکنش به اظهارات محمود احمدی بی غش گفت: من وظیفه خود می دانم که از حیثیت کمیسیون امنیت ملی دفاع کنم. اینکه ما صندلی های قانونی را تضعیف کنیم و زیر سوال ببریم کار درستی نیست. روزی که آقای ظریف به کمیسیون امنیت ملی آمدند عزیزان اعتراض داشتند که نباید ایشان را راه می دادیم. تحقیق و تفحص در کمیسیون و در حضور آقای ظریف تصویب شد. اینکه استیضاح در دستور کار قرار گیرد یا نه تشخیص هیات رئیسه است، اما کمیسیون به وظیفه خود عمل نموده است. وزیر را احضار نموده و از او شرح خواسته است.

وی اضافه نمود: مجلس و کمیسیون ها باید وظیفه خود را انجام دهند. اینکه ما وزیر را راه ندهیم پاک کردن صورت مسئله است. در غیر اینصورت چطور باید از ایشان شرح بخواهیم و مواخذه شان کنیم؛ لذا کمیسیون به وظیفه خود عمل نموده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: در آن جلسه علاوه بر اعضای کمیسیون نمایندگان دیگر هم شرکت کردند و حرف های خود را زدند. احترام طرفین نیز حفظ شد و جواب هم شنیدند. البته نمایندگان از هیچ کدام از شرحات وزیر قانع نشدند. موضع نمایندگان به قدری محکم بود که بعضی می گفتند نگران سکته وزیر هستیم.

ذوالنور یادآور شد نمایندگان از حق ملت، مظلومیت میدان و منافع ملی دفاع کردند و دغدغه های خود را نسبت به این موضوع مطرح کردند و گفتند که تا آخر پای منافع ملت هستند و اجازه نمی دهند کلاه دیگری سر ملت برود، پس کمیسیون به وظیفه اش عمل نموده، ما وظیفه دفاع از منافع ملت را داریم، وزیر هم در مقابل منطق قاطع و محکم نمایندگان هم به اشتباه خود اقرار کرد و هم از ساحت ملت عذرخواهی کرد.

وی در انتها با بیان اینکه کمیسیون ها باید به تکلیف خود عمل نمایند از نمایندگان خواست حرمت ها را در چهارچوب قانون و شرع حفظ نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1093

به "ذوالنور: آنقدر با ظریف محکم برخورد کردیم که نگران بودیم سکته کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالنور: آنقدر با ظریف محکم برخورد کردیم که نگران بودیم سکته کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید