خبرنگاران مطالبات صندوق ذخیره فرهنگیان به صورت تهاتری پرداخت می گردد

به گزارش مجله سیاران، تهران- خبرنگاران-نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد کمیسیون آموزش و تحقیقات مبنی بر پرداخت بدهی های دولت از محل تهاتر به صندوق ذخیره فرهنگیان موافقت کردند. این مصوبه به معنای آن است که دولت در سال آینده همه بدهی های خود را به این صندوق پرداخت می نماید.

خبرنگاران مطالبات صندوق ذخیره فرهنگیان به صورت تهاتری پرداخت می گردد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرنگاران، نمایندگان در نشست علنی نوبت دوم امروز -شنبه-با پیشنهاد کمیسیون آموزش مبنی بر الحاق یک بند به ماده واحد این لایحه با 105 رأی موافق، 40 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر موافقت کردند.

بر اساس بند الحاقی؛ به دولت اجازه داده می گردد بدهی های قطعی خود به موسسه ذخیره فرهنگیان و همچنین اجرای ماده (85) قانون برنامه ششم در امسال را از روش های زیر تسویه کند:

1- تأمین خوراک و انرژی با قیمت ترجیحی برای مصرف کلیه واحدهای تولیدی مرتبط با موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان.

2- واگذاری تمام یا بخشی از سهام دارایی های دولتی دستگاه های اجرایی زیرمجموعه قوه مجریه و باقی سهام متعلق به دولت و شرکت های دولتی در بنگاه های مشمول واگذاری.

3- مطالبات موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با بدهی های موسسه مذکور به دولت و یا به بانک مرکزی به بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی.

4- صندوق ذخیره فرهنگیان، بخشی از مطالبات خود از دولت را از محل قیمت گاز مصرفی تهاتر نماید.

محمد وحیدی نماینده مردم بجنورد به عنوان نماینده پیشنهاد دهنده از نمایندگان خواست نگاه ویژه ای به آموزش کشور و جامعه فرهنگیان داشته باشند و گفت: در قبال بدهی هایی که دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان دارد و هر سهمی که هر معلم در صندوق ذخیره فرهنگیان داشته و سرمایه گذاری نموده است، برابر آن دولت باید در صندوق پول بگذارد.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته هیچ رقمی از جانب دولت به این صندوق واریز نشده،گفت: پیشنهاد ما این است که همه مطالبات که صندوق ذخیره فرهنگیان بابت سهم دولت دارد به صورت تهاتری پرداخت گردد.

نایب رییس کمیسیون آموزش اعلام کرد: اولین پیشنهاد کمیسیون آموزش برای یاری به دولت تأمین خوراک انرژی با قیمت ترجیحی برای مصرف کلیه واحدهای تولیدی که تحت مجموعه صندوق ذخیره هستند، است و دومین پیشنهاد واگذاری تمام یا بخشی از سهام یا دارایی های دولتی دستگاه های اجرایی زیرمجموعه قوه مجریه و باقی سهام متعلق به دولت است، که این هم می تواند بخشی از بدهی های دولت باشد.

وحیدی اضافه نمود: مطالبات صندوق ذخیره فرهنگیان و یا موسسات مذکور از دولت و یا بانک مرکزی، در این محل می تواند به صورت تهاتری داده گردد و نهایتا صندوق ذخیره فرهنگیان از محل قیمت گاز مصرفی خود در واحدهای تولیدی این موضوع را تهاتر کند و این موضوع به دولت یاری می نماید و دست دولت در این زمینه باز است که بدون اینکه ریالی پرداخت کند، از محل تهاتر پرداخت بدهی های خود را به صندوق ذخیره فرهنگیان و 800 هزار نفر عضو این صندوق در سراسر کشور را تأمین کند تا این صندوق بتواند در موقع بازنشستگی به جامعه فرهنگیان یاریی انجام دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 937

به "خبرنگاران مطالبات صندوق ذخیره فرهنگیان به صورت تهاتری پرداخت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مطالبات صندوق ذخیره فرهنگیان به صورت تهاتری پرداخت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید