خبرنگاران تنها راه چاره مشکل بیمه درمانی بازنشستگان اجرای ماده 85 است

به گزارش مجله سیاران، سنندج - خبرنگاران - مشاور استاندار در امور بازنشستگان گفت: تنها راه برون رفت از مسائل بیمه های تکمیلی و درمان بازنشستگان اجرایی شدن ماده 85 قانون مدیریت خدمات کشوری است.

خبرنگاران تنها راه چاره مشکل بیمه درمانی بازنشستگان اجرای ماده 85 است

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

همایون جنتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: رشد سریع جمعیت سالمندی و افزایش آن به یک چهارم جمعیت در 25 سال آینده کشور که با افزایش طول عمر می تواند به افزایش بیماری های دوران سالمندی از جمله آلزایمر و دمانس منجر شود ضرورت حل مسائل بیمه های درمانی و تکمیلی این قشر را بیشتر می کند.

وی تاکید کرد: لازم است دولت در برنامه ریزی های آینده به موضوع بیماری های سالمندان در سال های آینده توجه بیشتری داشته باشد تا این مسائل انباشته نشود.

جنتی یادآور شد: زحمات ارزشمند و تلاش های مجدانه معاون رییس جمهوری که با درک درست از شرایط قشر فرهیخته بازنشسته از مسائل پیشکسوتان دارد به اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین که دغدغه 13 ساله بازنشستگان بود، منجر شد.

وی با اشاره به شرایط کانون های بازنشستگی از دولت خواست: در صورت امکان حقی برای کانون های بازنشستگی در سطح کشور تعریف شود چرا که بسیاری از عزیزان در کانون های بازنشستگی به صورت افتخاری کار می کنند و مسائل عمده ای دارند.

مشاور استاندار در امور بازنشستگان گفت: صندوق بازنشستگی طی چند ماه گذشته کسورات حقوق بازنشستگان را به موقع واریز نکرده است بنابراین به منظور جلوگیری از تاخیر در پرداخت به موقع حقوقی بازنشستگان و جلوگیری از ضرر و زیان این عزیزان در واریز کسورات تاخیر رخ ندهد.

در ماده 85 قانون مدیریت خدمات کشوری آمده است: دستگاههای اجرایی مکلفند در چهارچوب بودجه های مصوب و آئین نامه ای که به تصویب هیئت وزیران می رسد، کارمندان و بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنان را علاوه بر استفاده از بیمه پایه درمان، با مشارکت آنان به صورت هماهنگ و یکنواخت برای همه کارمندان دولت تحت پوشش بیمه های تکمیلی قرار دهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 922

به "خبرنگاران تنها راه چاره مشکل بیمه درمانی بازنشستگان اجرای ماده 85 است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تنها راه چاره مشکل بیمه درمانی بازنشستگان اجرای ماده 85 است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید