خبرنگاران تعداد بستری های کرونا در کرمانشاه سه برابر شده است

به گزارش مجله سیاران، کرمانشاه- خبرنگاران- رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه آمار بستری های کرونا در استان سه برابر شده است، گفت: ما از 2 برنامه پیش رو یعنی مراسم های مربوط به اربعین حسینی و احتمال مسافرت شهروندان در تعطیلات خاتمه ماه صفر نگران هستیم.

خبرنگاران تعداد بستری های کرونا در کرمانشاه سه برابر شده است

محمودرضا مرادی عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران افزود: ستاد ملی کرونا هرگونه سفر به عراق برای حضور در پیاده روی اربعین را ممنوع اعلام نموده اما ضروری است عزاداران حسینی در برگزاری مراسم های مذهبی و جلسات روضه نیز توصیه های مسئولان را رعایت نمایند و در صورت امکان جلسات روضه را به سال آینده موکول یا با کمترین جمعیت برگزار نمایند.

او نگرانی دوم را هم مربوط به تعطیلات انتها ماه صفر دانست که احتمال مسافرت شهروندان و امکان چرخش و شیوع ویروس را بالا برده است.

بستری ها سه برابر شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، شرایط کرونایی استان را قرمزِ هشدار دهنده دانست و گفت: تعداد موارد بستری مبتلایان کرونا در استان نسبت به اواخر مرداد و اوایل شهریور حدود سه برابر شده است و موارد بستری در آی سی یو و احتیاجمند تنفس مصنوعی نیز افزایش یافته است.

مرادی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی با بالاترین ظرفیت ممکن در حال خدمت رسانی به بیماران کرونا است گفت: در هفته گذشته 21 تخت آی سی یو افزودیم و در هفته جاری نیز 12 تخت دیگر در بیمارستان فارابی ایجاد می گردد؛ 20 تخت دیگر هم به زودی راه اندازی خواهد شد.

او همچنین اظهار کرد: بیمارستان امام رضا(ع) نیز به تعدادی تخت جدید مجهز شده اما با این کوشش ها همچنان ظرفیت خدمت رسانی به بیماران کرونا محدود و کاهش ورودی بیمارستان ها یک ضرورت است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه معین نیست اکنون در پیک سوم کرونا هستیم یا خیر، افزود: روزانه 100 تا 120 مورد بستری جدید در بیمارستان های استان داریم اما در مقابل تعداد آمار ترخیص کمتر از آن است به طوری که روزانه 20 تا 25 نفر به جمعیت بیماران بستری استان اضافه می گردد.

به گفته او، از سوی دیگر کسانی که در آی سی یو بستری می شوند به زمان بیشتری برای بهبود احتیاج دارند که این موضوع به ماندن بیشتر بیماران در بیمارستان و اشغال شدن تخت ها منجر می گردد.

ضرورت کاهش جلسات دولتی و مراسم ها

مرادی بر رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه زدن ماسک و خودداری از تجمعات غیر ضروری تاکید نمود و گفت: ضروری است حضور در بازارها، خرید و برپایی مراسم ها به کمترین میزان کاهش پیدا کند.

او همچنین گفت: درخواست نموده ایم که مدیران استان تعداد جلسات و بازدید های عمومی خود را تا حد امکان کاهش دهند.

قدرت کشندگی ویروس کرونا بیشتر شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پاسخ به سوالی درباره میزان سرایت و کشندگی ویروس کرونا در موج سوم گفت: قدرت سرایت ویروس، بالا و حدود 14 درصد است؛ همچنین بر اساس گزارش هفته گذشته وزیر بهداشت قدرت کشندگی ویروس کرونا در موج سوم اضافه شده و جوانان و اطفال را هم درگیر می نماید که این موضوع ضرورت رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی را نشان می دهد.

مرادی در عین حال گفت: متاسفانه با وجود محدودیت های درمانی و خطرات شیوع ویروس، استفاده از ماسک در کل کشور و از جمله استان کرمانشاه کاهش پیدا نموده به طوری که در استان به 45 تا 60 درصد در بخش های مختلف رسیده است.

مرادی از همه کرمانشاهی ها خواست که برای حفظ سلامتی خودشان از مسافرت و حضور در مراسم های غیر ضروری خودداری نمایند و در صورت ضرورت نیز شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نمایند.

488بستری کرونایی در استان کرمانشاه

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در شبانه روز گذشته 44 مورد بیمار مثبت بستری مبتلا به کرونا در استان شناسایی شدند و جمع موارد مثبت بستری به 4723 نفر رسید.

مهدی محمدی افزود: همچنین در 24 ساعت گذشته 88 مورد بیمار سرپایی نیز در استان شناسایی شدند و جمع موارد سرپایی مثبت در استان به 15685 نفر رسید.

او گفت: هم اکنون 488 بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.

محمدی گفت: چتعداد موارد فوت در اثر ابتلا قطعی به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته در استان سه نفر که این موارد فوت مربوط به شهرستان کرمانشاه است.

او افزود: با احتساب موارد فوت در 24 ساعت گذشته، مجموع جان باختگان در اثر ابتلا به کرونا در استان کرمانشاه از ابتدای اپیدمی تا کنون به 629 نفر رسید.

وی ادامه داد: از ابتدای آغاز اپیدمی تا کنون در استان 13307 نفر بستری و 12194 نفر نیز بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند.

به گفته او همچنین در 24 ساعت گذشته 98 بیمار جدید با علائم بیماری کرونا در بیمارستان های استان بستری شده و 81 نفر نیز پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 658

به "خبرنگاران تعداد بستری های کرونا در کرمانشاه سه برابر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تعداد بستری های کرونا در کرمانشاه سه برابر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید