تیراندازی شدید نظامیان سعودی در کاخ منصور هادی در جنوب یمن، پرواز یک پهپاد بر فراز آسمان عدن

به گزارش مجله سیاران، نظامیان سعودی بامداد امروز در کاخ معاشیق مقر دولت مستعفی یمن در شهر عدن، اقدام به تیراندازی کردند.

تیراندازی شدید نظامیان سعودی در کاخ منصور هادی در جنوب یمن، پرواز یک پهپاد بر فراز آسمان عدن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نظامیان ارتش سعودی مستقر در کاخ معاشیق مقر دولت منصور هادی در شهر عدن، بامداد پنجشنبه شدیدا تیراندازی کردند.

همزمان، منابع خبری یمن گزارش دادند که یک فروند پهپاد ائتلاف سعودی بر فراز آسمان عدن به پرواز درآمده و پدافند هوایی ائتلاف سعودی مستقر در شهر عدن اقدام به تیراندازی به سمت این پهپاد ناشناس نموده است.

از سوی دیگر، بعضی منابع وابسته به ائتلاف سعودی می گویند که این پهپاد متعلق به ارتش یمن و کمیته های مردمی وابسته به انصارالله است که قصد هدف قرار دادن مقر فرماندهی ائتلاف در عدن را داشت.

هنوز گزارش موثقی درباره علت این تیراندازی شدید منتشر نشده است، اما کاخ معاشیق چند روزی است که به کانون درگیری نظامیان ارتش سعودی به عنوان حامی دولت مستعفی و معترضان جنوب یمن که بیشتر آن تحت کنترل شبه نظامیان تحت حمایت امارات است، تبدیل شده است.

متواری شدن عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن و وزرای دولت مستعفی او از عدن در پی حمله معترضان به کاخ معاشیق بازتاب زیادی در رسانه های یمنی و منطقه ای داشته است.

منابع یمنی می گویند که به دنبال تظاهرات روز دوشنبه مخالفان دولت مستعفی که عمدتا هوادار شورای انتقالی جنوب یمن تحت حمایت امارات هستند، نظامیان سعودی از بیم گسترش دامنه اعتراضات، منصور هادی و اعضای کابینه مستعفی او را به مکان نامعلومی منتقل کردند.

گفته می گردد که اعتراضات اهالی جنوب یمن ناشی از عدم حقوق کارکنان و نظامیان و شرایط بد مالی است که در پی فرسایشی شدن جنگ یمن به دلیل ادامه حملات ائتلا ف سعودی-اماراتی بوجود آمده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 998

به "تیراندازی شدید نظامیان سعودی در کاخ منصور هادی در جنوب یمن، پرواز یک پهپاد بر فراز آسمان عدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیراندازی شدید نظامیان سعودی در کاخ منصور هادی در جنوب یمن، پرواز یک پهپاد بر فراز آسمان عدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید