تحریم نفت 6 ماهه لغو نمی شود، دولت منتظر لغو یک شبه تحریم ها نباشد

به گزارش مجله سیاران، به گزارش خبرنگاران، حسن خسروجردی در همایش قهرمانان صنعت و اقتصاد ایران با بیان اینکه آمریکا با توقف واردات نفت خام حتی به زودی به یکی از کشورهای صادرکننده نفت تبدیل خواهد شد، گفت: علاوه بر این، در کنار توقف واردات نفت آمریکا و افزایش تولید و صادرات نفت سایر کشورها، پیش بینی می شود بازار با چهار میلیون بشکه نفت مازاد روبرو شود.

تحریم نفت 6 ماهه لغو نمی شود، دولت منتظر لغو یک شبه تحریم ها نباشد

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی با اعلام اینکه تا چند سال آینده حتی ظرفیت مازاد عرضه نفت جهان به 10 تا 12 میلیون بشکه در روز هم افزایش می یابد، شرح داد: در این بین کشورهای عربی حتی در شرایط تحریم هم اجازه صادرات نفت به ایران را نمی دهند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تحریم های نفت ایران نه تنها 5 و 6 ماهه بلکه حتی در صورت توافق تا سرانجام فعالیت دولت یازدهم برچیده نخواهد شد، گفت: از این رو نباید روی لغو یک شبه تحریم ها برنامه ریزی کنیم.

وی با اعلام اینکه حتی با لغو تحریم پتروشیمی به اروپا هم در کوتاه مدت امکان صادرات پتروشیمی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود ندارد، تبیین کرد: با این شرایط باید پرسید تا کی دولت بر روی صادرات نفت حساب باز خواهد کرد؟

خسروجردی با بیان اینکه به جای صادرات نفت خام باید به دنبال استفاده از توان داخلی، ایجاد ارزش افزوده با توسعه صنایع تکمیلی، ارتقای استانداردها و بازگشت بخش خصوصی به فعالیت های نفتی با ایجاد کنسرسیوم بود، بیان نمود: تا سال 2050 میلادی دیگر انرژی خورشیدی سهمی برای صادرات نفت و گاز خام باقی نمی گذارد از این رو باید بر روی سیاست های صادرات نفت و فروش نفت خام برنامه ریزی و تجدید نظر مجدد انجام شود.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی با تاکید بر اینکه دولت نبیاد وارد بازار و فعالیت های نفتی شود و بخش خصوصی باید مسئولیت این گونه فعالیت ها را بر عهده بگیرد، بیان کرد: مسئولیت فعلی دولت بهبود فضای کسب و کار و ایجاد امنیت برای سرمایه گذاری و فعالیت بخش خصوصی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 185

به "تحریم نفت 6 ماهه لغو نمی شود، دولت منتظر لغو یک شبه تحریم ها نباشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم نفت 6 ماهه لغو نمی شود، دولت منتظر لغو یک شبه تحریم ها نباشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید