تاثیر مثبت آنتی هیستامین ها در بهبود عارضه طولانی مدت کرونا

به گزارش مجله سیاران، گروهی از دانشمندان از انگلستان اخیراً فواید درمانی آنتاگونیست های گیرنده هیستامین در کاهش علائم طولانی مدت بیماری ویروس کرونا را نشان داده و اثبات نموده اند.

تاثیر مثبت آنتی هیستامین ها در بهبود عارضه طولانی مدت کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از news-medical، دانشمندان انگلیسی نه تنها تاثیر مثبت آنتی هیستامین ها بر روی خنثی کردن علائم طولانی مدت بیماری کرونا را نشان داده اند بلکه حتی این نظریه را هم مطرح نموده اند که پاسخ های ایمنی سلول T به عفونت حاصل از کووید19 بین بیماران با علامت و بدون علامت متفاوت است، بدان معنا که در بدون علامت ها پاسخ های ایمنی بیشتر و بهتر است.

مطالعات مختلف نشان داده است که بسیاری از افرادی که به کرونا مبتلا می شوند حتی بعد از بهبودی کامل و منفی شدن تست همچنان علائم آزار دهنده بیماری را نشان می دهند. این مشکل به اسم عارضه طولانی مدت کرونا شناخته می گردد. بیماران مبتلا به کرونا احتمالا بعد از بهبودی علائم و مسائلی در زمینه های گوارشی، عصبی، پوستی، قلبی و عروقی، کلیوی و کبدی نشان می دهند. در بیشتر موارد این مسائل خفیف است اما در موارد دیگر فرد باید مجددا به پزشک مراجعه کند تا تحت درمان قرار بگیرد.

عوارض کرونای طولانی مدت بیشتر در جمعیت جوانان مشاهده می گردد.

در مطالعه ای که انجام شد ، دانشمندان انگلیسی، مزایای درمانی آنتاگونیست های گیرنده هیستامین در کاهش علائم بیماری کرونا طولانی را تجزیه و تحلیل نموده اند.

این مطالعه ابتدا بر روی طیفی از بیماران بهبودیافته با علائم ادامه دار اما خفیف دنبال شد. سپس این مطالعه کار خود را بر روی افرادی شروع کرد که عوارض طولانی مدت داشتند.

نمونه خون از همه شرکت نمایندگان برای اندازه گیری پارامترهای خون و بیوشیمیایی و تجزیه و تحلیل فلوسیتومتری سلول های ایمنی جمع آوری شد.

از شرکت نمایندگان خواسته شد تا یک پرسشنامه علائم را که برای جمع آوری اطلاعات در خصوص علائم احتمالی طولانی مدت کووید بود را تکمیل نمایند. این علائم شامل خستگی ، تب ، علائم عصبی و روانشناختی ، کسالت بعد از ورزش ، درد قفسه سینه ، علائم دستگاه گوارش و علائم پوستی بود.

در مرحله بعدی مطالعه، درمان ترکیبی با آنتاگونیست های گیرنده هیستامین 1 (H1) و هیستامین 2 (H2) به همه شرکت نمایندگان ارائه شد. نتایج این تحقیقات نشان داد که تعداد زیاد و قابل توجهی از مبتلایان به عوارض طولانی مدت کرونا با درمان مبتنی بر آنتاگونیست های گیرنده هیستامین با شرایط تازه ای روبرو شدند؛ بدان معنا که علائم طولانی مدت آنها فروکش کرد.

بعلاوه تجزیه و تحلیل ها تفاوت قابل توجهی در تعداد سلول های T موثر گردش خون بین بیمارانی با علائم طولانی مدت و بدون علامت نشان داد.

این تجزیه و تحلیل ها نشان داد سلول های T در بیماران با علائم خفیف و یا بدون علامت توانایی پاسخ بیشتری دارد.

به طور کلی ، یافته های مطالعه نشان می دهد که درمان با آنتاگونیست های گیرنده هیستامین ممکن است به کاهش شدت علائم طولانی مدت کووید یاری کند.

مترجم: هیلدا حسینی خواه

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1124

به "تاثیر مثبت آنتی هیستامین ها در بهبود عارضه طولانی مدت کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر مثبت آنتی هیستامین ها در بهبود عارضه طولانی مدت کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید