افغانستان، تلاش برای بازداشت قیصاری؛ درگیری در مزارشریف ادامه دارد

به گزارش مجله سیاران، عملیات نیروهای دولتی برای بازداشت یکی از فرماندهان نزدیک به ژنرال دوستم معاون اول رئیس جمهور افغانستان از شب گذشته در مزارشریف ادامه دارد.

افغانستان، تلاش برای بازداشت قیصاری؛ درگیری در مزارشریف ادامه دارد

به گزارش دفتر منطقه ای مجله سیاران، عادل شاه عادل سخنگوی پلیس بلخ گفت که به حکم دادگاه و برای بررسی شکایت های مردمی عملیات بازداشت نظام الدین قیصاری در شهر مزارشریف آغاز شده است.

نیروهای امنیتی نیمه شب گذشته برای بازداشت قیصاری به محل اقامت وی رفته بودند اما افراد وابسته به قیصاری با گشودن آتش بر نیروها از بازداشت وی جلوگیری کرده اند.

به گزارش هشت صبح، محل اقامت قیصاری در منطقه عزیزآباد واقع در منطقه پنجم مزارشریف تحت محاصره نیروهای امنیتی قرار داشته و درگیری ها نیز همچنان جریان دارد.

سخنگوی پلیس بلخ تصریح می کند که دادگاه حکم بازداشت وی را صادر کرده و به هر ترتیبی این اقدام صورت خواهد گرفت.

نظام الدین قیصاری معاون ویژه ژنرال دوستم در فاریاب بود که تیر ماه سال گذشته توسط نیروهای ریاست امنیت ملی افغانستان بازداشت شد و دی ماه نیز بطور مشروط آزاد شد.

سخنگوی دادستانی کل افغانستان در این باره گفته بود که قیصاری به شرط ارائه ضمانت تا زمان بررسی کامل اتهامات وارده از زندان آزاد می شود اما تا آن زمان ممنوع الخروج بوده و نمی تواند به عنوان فرمانده پلیس محلی در فاریاب ایفای وظیفه کند.

اتهامات قیصاری شامل تلاش برای جذب افراد مسلح غیرمسئول، غصب زمین، زورگویی و آزار و اذیت مردم است.

این فرمانده محلی اخیراً نیز مخالفتش را با ژنرال دوستم اعلام کرده و در انتخابات ریاست جمهوری نیز از رحمت الله نبیل اعلام حمایت کرده بود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 8

به "افغانستان، تلاش برای بازداشت قیصاری؛ درگیری در مزارشریف ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، تلاش برای بازداشت قیصاری؛ درگیری در مزارشریف ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید