استمرار افزایش مبتلایان به کرونا در تهران ، نگران بازگشت موج دوم مسافران نوروزی هستیم

به گزارش مجله سیاران، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران از استمرار افزایش مبتلایان به کرونا در تهران خبر داد و گفت: متاسفانه تعداد آمار مبتلایان کاهش نیافته و تهران هنوز در شرایط مطلوب کنترل کووید 19 قرار ندارد.

استمرار افزایش مبتلایان به کرونا در تهران ، نگران بازگشت موج دوم مسافران نوروزی هستیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به اینکه تمهیدات ویژه ای برای جمع آوری معتادین در سطح شهر اندیشیده شده است، اظهار کرد: با همکاری نیروی انتظامی و شهرداری تهران اقدامات موثری در حال اجراست؛ ضمن اینکه نیازهای اساسی و اعتباری لجستیکی توسط ستاد مقابله با کرونا در حال طراحی و اجراست.

وی با بیان اینکه تردد معتادین در سطح شهر می تواند مسائل جدی و ملی برای از کنترل خارج شدن ویروس کووید 19 ایجاد کند، تاکید کرد: بر اساس پروتکل های وزارت بهداشت اقدامات لازم برای پیشگیری از کرونا انجام خواهد شد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا گفت: معتادان به دلیل انجام رفتارهای پرخطر و عدم رعایت توصیه های بهداشتی می توانند خود و سایرین را در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار دهند.

زالی با بیان اینکه برخی از معتادین نیز به دلیل نداشتن محل اقامت مشخص و دائم زمینه ابتلا به کرونا را بالا می برند، افزود: این افراد به دلیل چرخش در نقاط مختلف شهر و عدم رعایت اصول در خانه ماندن می توانند چرخه بیماری را گسترش دهند.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران ضرورت مداخلات جدی تر از سوی سازمان شهرداری و نیروی انتظامی را خواستار شد و شرح داد: تا به امروز اقدامات موثری از سوی این نهادها اجرا شده ولی بدیهی است برای انجام اقدامات تکمیلی باید رویکردهای جدی تری در دستور کار قرار بگیرد.

وی شرح داد:تامین اعتبارات برای فراهم کردن زمینه های لجستیکی برای کنترل و قطع زنجیره کرونا از طریق معتادان یکی دیگر از موضوعات مورد توجه است.

زالی ادامه داد: کنترل تردد معتادین در سطح شهر به هیچ عنوان نباید به زمان سپرده شود و سریعا باید اقدامات پیشگیرانه انجام شود.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران درباره شیوع کرونا در شهر تهران، گفت: تهران هنوز به شرایط مطلوب کنترل کرونا نرسیده و این مهم نیازمند بررسی های بیشتر در روزهای آینده خواهد بود.

وی گفت: اگرچه شتاب شیوع کرونا در تهران کمی کند شده ولی هنوز به حد قابل قبول نرسیده و هنوز هم شاهد مراجعه مردم به اورژانس ها و مراکز درمانی برای درمان کرونا هستیم.

زالی با اشاره به اینکه میزان مراجعات به مراکز بهداشتی و درمانی نیز طی روزهای اخیر افزایش یافته است، شرح داد: تهران هنوز در شرایط مطلوب کنترل کووید 19 قرار ندارد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران ادامه داد: هنوز نگرانی های بازگشت موج دوم مسافران نوروزی به قوت خود باقی است تا بتوانیم تحلیل دقیق تری از شرایط ارائه دهیم.

وی افزود: در چند روز آینده می توانیم با ارائه آمار مراجعات مردم به مراکز درمانی میزان افزایش شیوع کرونا را تخمین بزنیم.

زالی از استمرار افزایش مبتلایان به کرونا در تهران خبر داد و گفت: متاسفانه تعداد آمار مبتلایان کاهش نیافته و کماکان بسیاری از تخت های ویژه و بستری به مبتلایان به کووید 19 اختصاص دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 327

به "استمرار افزایش مبتلایان به کرونا در تهران ، نگران بازگشت موج دوم مسافران نوروزی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استمرار افزایش مبتلایان به کرونا در تهران ، نگران بازگشت موج دوم مسافران نوروزی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید