اجرای طرح مراقبت از شیوع کرونا در بین معتادان پر خطر استان مرکزی

به گزارش مجله سیاران، خبرنگاران/مرکزی معاون امور پیشگیری بهزیستی استان مرکزی از اجرای طرح مراقبت از معتادین پر خطر در برابر شیوع کرونا اطلاع داد.

اجرای طرح مراقبت از شیوع کرونا در بین معتادان پر خطر استان مرکزی

مهناز سالاروند در این باره اضافه کرد: با توجه به شرایط ویژه ناشی از شیوع ویروس کرونا این معاونت به منظور اجرای برنامه های پیشگیرانه و مراقبت از معتادین پر خطر در قالب 4 تیم سیار در حاشیه های شهرها و پاتوق ها حضور یافته و به ارائه خدمات می پردازد.

وی اظهار کرد: با توجه به آغاز ایام نوروزی و در خلال این طرح، آموزش به این افراد در ارتباط با بیماری کرونا داده می گردد، همچنین آموزش های لازم برای رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری ارائه و توزیع بسته های بهداشتی، مواد شوینده، ماسک و توزیع مواد ضدعفونی نماینده دست به تعداد 450 بطری 120 سی سی و توزیع مواد ضدعفونی نماینده سطوح بطور مستمر دو هزار بطری 1.5 لیتری و هزار بطری یک لیتری در محلات پر خطر و گند زدایی و ضدعفونی پاتوق کارتن خواب ها و معتادین به طور مستمر انجام می گردد.

وی با اشاره به اینکه این خدمات به وسیله خدمات سیار کاهش آسیب صورت می گیرد، گفت: 4 مرکز کاهش آسیب تحت پوشش اداره بهزیستی استان در قالب سرپناه های شبانه و مراکز گذری فعالیت می نمایند.

سالاروند با بیان اینکه همزمان با آغاز ایام نوروزی فرایند خدمت رسانی به این گروه ها همچنان ادامه خواهد داشت اضافه کرد : در اجرای این طرح افراد آموزش دیده تیم های سیار در مراکز تجمعی و پاتوق های افراد حضور پیدا نموده و این خدمات را ارائه می نمایند.

معاون امور پیشگیری در انتها اضافه کرد: در این مراجعات اعضای تیم سیار در وهله اول در راستای تشویق و ترغیب معتادین به منظور مراجعه به مراکز گذری کوشش خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 283

به "اجرای طرح مراقبت از شیوع کرونا در بین معتادان پر خطر استان مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح مراقبت از شیوع کرونا در بین معتادان پر خطر استان مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید