اتحادیه اروپا: لبنان در لبه پرتگاه است

به گزارش مجله سیاران، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت این اتحادیه قصد کمک بیشتری به لبنان را که با بحران اقتصادی هولناکی روبرو است، دارد.

اتحادیه اروپا: لبنان در لبه پرتگاه است

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس مطبوعاتی بر لزوم تسریع در فرایند اصلاحات در لبنان تأکید کرد و گفت: ما تمایل و توانایی کمک بیشتر به لبنان را داریم. بحرانی که لبنان با آن روبرو است به علت عوامل داخلی است نه خارجی. بحران اقتصادی لبنان هولناک است.

وی گفت: باید دولت لبنان تشکیل شود و اصلاحات مطلوب به شکل فوری اتخاذ شود. لبنان در لبه پرتگاه است و نمی توان زمان بیشتری را از دست داد.

او که امروز (شنبه 19 ژوئن) به بیروت سفر کرده پس از دیدار با میشل عون، رئیس جمهور لبنان، در کنفرانسی مطبوعاتی تأکید کرد که در دیدار با عون ضمن ابراز هم بستگی با ملت و ارتش لبنان نسبت به شرایط این کشور ابراز نگرانی کرده است.

وی اضافه نمود که اتحادیه اروپا آماده برعهده گرفتن نقش در حمایت مستقیم ملت لبنان است و از رهبران سیاسی لبنان خواست که مسئولیت خود را بر عهده بگیرند و در این کشور دولت تشکیل دهند.

بورل تأثیر منفی آوارگان در لبنان را تکذیب کرد و گفت: بحران در لبنان به علت عملکرد بد است نه به علت وجود آوارگان. در سایه عدم توافق با صندوق بین المللی پول نمی توان به لبنان کمک کرد.

درباره احتمال تحریم مقامات لبنانی هم بورل گفت که پیشنهادهایی درباره تحریم برخی سران سیاسی لبنان روی میز است اما اتحادیه اروپا امیدوار است که مجبور به استفاده از این گزینه نباشد.

هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که علت بحران لبنان سوءمدیریت و نه وجود پناهندگان خارجی و اضافه نمود که مسائل لبنان داخلی است و منشأ خارجی ندارد.

بورل گفت که قابل درک نیست که با گذشت 9 ماه از استعفای دولت، در این کشور دولت تازه ای بر سر کار نیامده باشد و اضافه نمود اگر بحران لبنان حل نشود اتحادیه اروپا سراغ مسیرهای دیگری خواهد رفت.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1150

به "اتحادیه اروپا: لبنان در لبه پرتگاه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا: لبنان در لبه پرتگاه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید