آماده باش گارد ملی آمریکا با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش مجله سیاران، چنانچه فرمانداران این ایالات درخواست دهند، این واحدها ظرف 24 ساعت مستقر می شوند. این نیروها در آلاباما به تحرکات در نیمه شرقی این کشور و نیروهای آریزونا به تحرکات در نیمه غربی پاسخ می دهند.

آماده باش گارد ملی آمریکا با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری

وزارت دفاع آمریکا تایید کرد، گارد ملی واحدهای پلیس نظامی خود را در دو ایالت برای واکنش به هرگونه ناآرامی مدنی بالقوه به دنبال اعتراضات خشونت بار در سراسر این کشور به حالت آماده باش درآورده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، دو واحد با مجموع 600 نیرو به طور مساوی بین دو ایالت آلاباما و آریزونا تقسیم می شوند.

سخنگوی گارد ملی آمریکا گفت: چنانچه فرمانداران این ایالات درخواست دهند، این واحدها ظرف 24 ساعت مستقر می شوند. این نیروها در آلاباما به تحرکات در نیمه شرقی این کشور و نیروهای آریزونا به تحرکات در نیمه غربی پاسخ می دهند.

این سخنگو اضافه نمود: گارد ملی بیش از 200 هزار دلار تجهیزات حفاظتی جدید خریداری نموده است و آموزش نیروها برای مدیریت معترضان بیشتر شده است. هدف ما حفاظت از مردم و اموال است. این واحدها به ما اجازه می دهند این کار را به سرعت و اثرگذار انجام دهیم.

خبرگزاری آسوشیتدپرس اولین بار در این رابطه گزارش داد. یک مقام نظامی هم که با هیل گفت و گو نموده، به این مطلب اشاره ای نکرد که آیا این واحدها برای سرکوب خشونت و ناآرامی احتمالی پس از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر است یا خیر.

در عوض این مقام گفت، آماده باش یگان ها امر جدیدی نیست و برای حمایت، در صورت درخواست فرمانداران وارد عمل می شوند. این منبع همچنین گفت حمایت گارد ملی از انتخابات موضوع جدیدی نیست.

این اقدام به دنبال اعتراضات تابستانی پس از مرگ جورج فلوید در تاریخ 25 مه در مینیاپولیس انجام می گردد. در حین آن اعتراضات از گارد ملی در ایالت ها و شهرهای مختلفی برای سرکوب معترضان خشن استفاده شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 669

به "آماده باش گارد ملی آمریکا با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده باش گارد ملی آمریکا با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید