آشوبی: پرسپولیس باید در دو بخش رشد کند، نتیجه بازی با سپاهان عادلانه بود

به گزارش مجله سیاران، بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس بر این اعتقاد است که نتیجه ای عادلانه در ملاقات سپاهان و پرسپولیس رقم خورده است

آشوبی: پرسپولیس باید در دو بخش رشد کند، نتیجه بازی با سپاهان عادلانه بود

فرزاد آشوبی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره تساوی یک - یک پرسپولیس و سپاهان دربازی حساس هفته بیست و دوم لیگ برتر، گفت: نتیجه عادلانه ای رقم خورد. دو تیم فزونی خاص و محسوسی نسبت به هم نداشتند. با فرایندی که بعد از گل پرسپولیس در بازی ایجاد شد، این احتمال می رفت که سپاهان نتیجه را عوض کند، چون پرسپولیس خیلی عقب رفت و در کار دفاعی منظم و قوی عمل نکرد.

وی اضافه نمود: سپاهان بعد از دریافت گل رو به جلو کار می کرد و پرسپولیس می توانست روی ضدحملات به گل دوم هم برسد ولی در این زمینه هم دقت و هماهنگی لازم وجود نداشت.

بازیکن پیشین پرسپولیس درباره اینکه عده ای معتقد بودند برنده این بازی قهرمان لیگ را معین می نماید ولی با نتیجه تساوی همچنان معادله قهرمانی پیچیده خواهد بود، مطرح کرد: در حالی که 8 هفته تا خاتمه مسابقات باقی مانده، پیش بینی قهرمان خیلی سخت و هنوز زود است که از این موضوع صحبت کنیم. فرایند مسابقات تا الان نشان می دهد که مدعیان اصلی پرسپولیس و سپاهان هستند و البته پرسپولیس با ساختار ویژه ای که در این چند سال ایجاد نموده، شانس اصلی قهرمانی است.

آشوبی راجع به عملکرد خط حمله پرسپولیس گفت: مصدومیت امید عالیشاه و تعویض اجباری این بازیکن بخشی از قدرت جابه جایی پرسپولیس را کم کرد. عیسی آل کثیر و شهریار مغانلو خصوصیات تقریباً مشابه ای دارند و در این حالت حضور بازیکنی که مکمل آنها باشد می تواند، اثربخش تر باشد. با این حال در این باره باید شکیبا باشیم، ممکن است این دو بازیکن به درک متقابلی از بازی در کنار یکدیگر برسند و بتوانند در کنار هم کیفیت مطلوبی پیدا نمایند.

وی درباره اینکه پرسپولیس باید روز آدینه بعد در دربی پایتخت با استقلال مصاف کند، یادآور شد: هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و نمی توانیم تنها با بازی امروز مقابل سپاهان درباره بازی بعدی پرسپولیس صحبت کنیم. با این وجود در مسابقات آسیایی هم دیده شد که پرسپولیس در دفاع تیمی نیازمند نظم بیشتری است. اینکه پرسپولیس در زمین سپاهان مقابل این تیم موقعیت ایجاد می نماید خیلی مهم و خوب است ولی بحث دفاعی هم در فوتبال مهم است.

این کارشناس فوتبال اعلام کرد: اگر می خواهید عقب بازی کنید باید راه حل معینی داشته باشید و حمایت ها و پوشش ها از سوی همه بازیکنان رعایت گردد. بحث من دفاع تیمی است و باید در این زمینه قوی تر عمل گردد، چون این گل ها بعضی وقت ها شرایط را به سمتی می برد که ممکن است جای جبران نداشته باشید. شرایط را باید به سمتی ببریم که تیم با سختی کمتری در زمین عمل کند. تغییر فاز از دفاع به حمله خیلی مهم است و می تواند به تنهایی در بعضی از بازی ها سرنوشت را معین کند. پرسپولیس در این دو بخش یعنی دفاع تیمی و تغییر فاز از دفاع به حمله باید رشد کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1052

به "آشوبی: پرسپولیس باید در دو بخش رشد کند، نتیجه بازی با سپاهان عادلانه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشوبی: پرسپولیس باید در دو بخش رشد کند، نتیجه بازی با سپاهان عادلانه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید